C:
1. Connemara: Írországban tenyésztették ki a 15.- 16. században. A tarka kivételével mindegyik színben előfordul. Kb. 145- 150 centisek. A fejük hasonlít az arabok fejéhez. Hátaslónak használják, és nagyon jó versenypóni lett. A spanyol ló, az angol telivér és a welsh D póni keresztezésével jött létre. A nyakuk kivételesen hosszú.
2. Cob típusú welsh póni: Az angliai Wales- ben tenyésztették ki a 12. században. A welsh A és a welsh cob kersztezése. A farmokon könnyebb munkákat végeztek velük, de ma már inkább a versenyeken lehet velük találkozni. A tarkán kívül minden színben előfordul.Nagyon szívós pónik, akár egész évben kint lehet őket tartani a legelőn. Kb. 140 centisek. Erős, kemény patájuk van kemény szaruval.
3. Choncoteague: Amerikában, Virginia államban tenyésztették ki őket, a 16. században. Bármilyen színű lehet. A spanyol lóból tenyésztették ki. Elég alacsony póni, általában 125 centi körüli. Hátasló, de még elég sok egyed elvadult.
4. Camargue: Az időszámításunk előtt kezdték tenyészteni Franciaországban. A paták nem igénzelnek patkolást. Áltakában elég háromszor patkolni egy évben. Csak szürke színű lehet. A feje általában nagy és durva.Nem túl magas ló, kb. 150 centik. Felmenői a berber lovak voltak.
5. Cleveland bay: A cleveland bay-t Angliában tenyésztették ki a középkorban. Csak pej színben létezik. Hátaslónak és fogatlónak használják. A spanyol lovak voltak a felmenői. Kb. 175 centisek.
6. Colorado ranger: Coloradóban tenyésztették ki a 19. században. Csak párductarka színű lehet. Hátaslónak használjuk, de régen munkaló volt. Másnéven rangerbrednek nevezzük. Az arab, a berber és a spanyol kertesztezésével jött létre.Kb. 160 centisek.
7. Criollo: Argentínában tenyésztették ki a 16. században. Elég alacsony lófajta. A criollo Argentína nemzeti lófajtája, és nagyon fontos szerepe volt az argentin póló- póni kialakításában. Főleg fakó színű. A spanyol lovakból fejlődtek ki. Ez a világ egyik legegészségesebb, legstrapabíróbb lófajtája. Hosszútávbíró, és hosszú élettartamú.
8. Clydesdale: Anggliában tenyésztették ki a 18. században. Igáslónak használják. Színe lehet pej, deres , fehér foltokkal. A shire és a flamand ló keresztezésével jött létre. Hosszú, selymes bokaszőrei vanak. A clydesdale finomabb felépítésű, mint a shire. Kb. 175 centisek.